Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!

Reddit Ads

Reddit je jedna z těch platforem, které nejsou mainstreamovými marketéry využívány, přestože má obrovský potenciál přinášet úžasné výsledky za zlomek ceny. Pojďme se tedy podívat v čem je háček a jak můžete na Redditu uspět.

Co je Reddit?
Podle vlastních slov Redditu se jedná o “titulní stranu internetu”.  Vzhledově připomíná mix sociální sítě a diskuzního fóra a v podstatě zde kolují novinky z celého světa z mnoha různých odvětví, které se rozdělují do kategorií zvané Subreddit.

Uživatelé mohou, podobně jako na sociální síti, příspěvky hodnotit, komentovat, sdílet, ale také mohou přidávat vlastní příspěvky nebo se ptát na různé dotazy. Naopak dělení do tematických subredditů připomíná diskuzní fórum a zároveň vám poskytuje perfektní příležitost pro cílení pouze na relevantní uživatele Redditu. V čem je tedy háček?


Komunita Redditu nesnáší otravné, vnucující se reklamy, které jsou běžnou záležitostí na jiných platformách. Proto má většina marketérů z Redditu respekt, nebo možná až strach. Základní strategie spamování odkazu na web společně s univerzálním popiskem vám akorát pošle Reddit karmu do hrobu.

A to je myšleno doslova. Každý uživatel má totiž své osobní hodnocení zvané Karma, které nelze skrýt. Když vytváříte obsah, který je pro daný subreddit relevantní a užitečný, získáváte od ostatních uživatelů plusové body, naopak spamováním si vysloužíte mínusy. Body karmy slouží mezi členy jako nápověda, zda můžou vašim slovům věřit.Jak dělat Reddit marketing úspěšně?


Běžní uživatelé Redditu jsou velice aktivní. Zapojují se do mnoha diskuzí, komentují nejnovější zprávy nebo šíří novinky z odvětví, o které se zajímají. Uvítají také odkazy na relevantní zdroje, ze kterých čerpáte své informace.

A přesně to je příležitost pro vás. Hledejte relevantní subreddity pro vaše podnikání a aktivně se do nich zapojujte. Spíše než na kvantitu vsázejte na kvalitu - jeden podrobně zpracovaný příspěvek za týden bude mít mnohem větší efekt než 50 komentářů denně za účelem “fejkování” aktivity.

Skutečná výhoda tvorby kvalitního příspěvku spočívá v jeho organickém dosahu. Čím lepší je příspěvek, tím více dostává “lajků”. Čím více má lajků, tím výše se zobrazuje na stránce a vidí ho více lidí. Nejlepší příspěvky každého subredditu jsou zobrazovány na hlavní stránce Redditu a díky tomu je vidí nejvíce lidí.

Zkoumejte chování lidí ve vašem cílovém subredditu a sledujte, jaký typ obsahu má největší úspěch. Trénujte vaši schopnost umístit se vysoko v žebříčku na nepropagačních příspěvcích. Teprve poté vaše znalosti zužitkujte při tvorbě příspěvku, který bude zmiňovat vaši firmu.POZOR!
Zpočátku nezmiňujte vaši firmu, produkt či službu! Lidé snadněji prokouknou vaše pravé úmysly a dosavadní snaha přijde vniveč. Teprve až nasbíráte první kladné body karmy to můžete začít zkoušet. Pořád však platí, že nesmíte spamovat. Přibližně každý desátý příspěvek by měl být propagační.

Pokud váháte nad tím, jaký obsah přidávat, zkuste si odpovědět na tyto otázky:
 • O kterém tématu vím spoustu informací?
 • Jakou přidanou hodnotu poskytuje mé podnikání?
 • Která témata souvisí s mým podnikáním a mohla by zajímat mou cílovou skupinu?

Jakmile najdete vhodné subreddity, je ještě nutné prověřit několik aspektů, abyste měli jistotu, že vaše příspěvky budou přinášet maximální výsledky. Zaměřte se zejména na:
 • Velký počet sledujících (subscribers)
 • Aktivitu uživatelů (každý den nové příspěvky, hodně komentářů)
 • Pravidla pro příspěvky (někde je zakázaná jakákoliv propagace)

TIP: Pokud vás nenapadá vlastní téma příspěvku, sdílejte cizí příspěvek nebo článek, který vás zaujal, a přidejte k němu nějaký dotaz nebo ho doplňte o vlastní názor. Získáte tím také v očích ostatních kladné body za podporu autora příspěvku.

Reklama na Redditu
Propagovaný příspěvek

Základní forma reklamy na Redditu je placený příspěvek, který je připnutý na nejvyšší příčky ve vámi zvolených subredditech. Díky tomu se vyhnete výše zmíněnému procesu tvorby příspěvku, který se má na tyto pozice dostat organickou cestou. Zajímavostí je, že nemusíte nutně propagovat svůj vlastní příspěvek. Můžete propagovat například skvělou recenzi na váš produkt od jiného uživatele. Další užitečnou možností jsou komentáře a lajky (či dislajky) od uživatelů. Setkáte se s nimi častěji než např. na Facebooku a díky tomu získáte jedinečnou možnost komunikovat přímo s vašimi potenciálními zákazníky. Pořád však platí, že se v jádru jedná o klasický příspěvek a tím pádem lidé vidí vaše body karmy. Proto je nejdříve nutné si získat důvěru a nasbírat pozitivní karmu, než začnete platit za reklamu.

Display Ads

Display ads jsou graficky atraktivnější a pokročilejší reklamní formát, který se zobrazuje v bočních lištách stránky. Podobá jeho facebookovému ekvivalentu. Na Redditu se nejedná o základní formát reklamy. Abyste mohli vytvořit vlastní Display reklamu, musíte spolupracovat přímo s týmem Redditu. Navíc musí být vaše čtvrtletní útrata za reklamu alespoň 50 000 dolarů. Jelikož se jedná o atraktivnější reklamu, bývá zpravidla o něco dražší z hlediska ceny za zobrazení.

Sponzorované Q&A / AMA

Pomocí formátů Q&A (Questions and Answers) a AMA (Ask Me Anything) můžete vytvořit oznámení, že ve vámi zvoleném čase budete online a budete odpovídat na otázky, které ostatní uživatelé publikují. Díky tomu budou mít zájemci dostatek času připravit si své otázky a vy získáte cenné informace o tom, co vaše zákazníky zajímá či trápí. Propagace vašeho brandu už je pak příjemný bonus. Znovu však platí, že je to prémiový formát a proto je nutné ho konzultovat s Reddit týmem a mít čtvrtletní výdaje alespoň 50 000 dolarů.

Tvorba reklamy

Proces vytvoření reklamy je velice jednoduchý. Reklamní rozhraní Redditu vás přehledně naviguje celým procesem. V rámci reklamy formou propagovaného příspěvku si můžete vybrat ze 3 typů příspěvků - text, odkaz nebo video. Samotný příspěvek se dá propagovat s následujícími cíli:
 • Povědomí o značce a dosah
 • Návštěvnost webu
 • Konverze
 • Zhlédnutí videa
 • Stažení aplikace

V Bidding model Redditu nabízí 3 možnosti:

 • CPM - cena za 1000 zobrazení
 • CPC - cena za proklik
 • CPV - cena za zhlédnutí videa
Vyplatí se tedy Reddit využívat?


Inzerování na Redditu je sice časově náročnější na přípravu, ovšem z dlouhodobého hlediska jen těžko získáte tak skvělé výsledky někde jinde. Pokud tedy přistoupíte poctivě k celému procesu příprav, může být pro vás právě Reddit tou tajnou zbraní, díky které získáte obrovskou výhodu oproti konkurenci.Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o některou z našich služeb, zde naleznete detailnější poptávkový formulář, který nám umožní urychlit následující proces.


Praha | Písek


meet@forecom.cz
+420 733 639 692